1. Anasayfa
 2. Çocuk Yogası Uzmanı ve Eğitmenliği Sertifikası
Çocuk Yogası Uzmanı ve Eğitmenliği Sertifikası

  Anaokullarında, Kreşlerde ve Özel Okulların Birçok kademesinde çocuk yoğası artık olmazsa olmaz program haline gelmiştir. çocukların eğitim aralarında gevşemeleri ve eğitime haraket katılması için yoğa haraketlerini kullanan öğretmen sayısı oldukça fazladır. ayrıca birçok anaokulu ve kreş yogaya ayrı bir bölüm açarak sadece o saatlerde çocuklara yoga yaptırmaktadırlar. bu Anaokullarında ve kreşlerde yoga eğitmeni olarak çalışabilmeniz için çocuk yogası sertifikasına ihtiyaç duyulabilmektedir. sonuçta çocuk yogasını bilmek ayrı bişey, çocuk yogası sertifikasına sahip olarak çocuk yogası bilmek farklı bir şeydir. Tam olarak anlatmak gerekirse, araç sürmek farklı, ehliyet ile araç sürmek farklı bir durumdur. yoga yaptırmak için bir ehliyete sahip olmak gerekirse bu bizden alacağınız yoga sertifikası ile mümkündür. Biz kurum olarak son 9 yıldır çeşitli eğitimler düzenlemekte ve sertifikalarını da anlaşmalı olduğumuz üniversitelerde sağlamaktayız. sizde hem kaliteli bir eğitim almak, hemde devlet üniversitesi onaylı bir sertifikaya sahip olmak istiyorsanız bizimle irtibata geçiniz.
 • Kontenjan: Maksimum 20 kişi ile sınırlıdır.
 • Eğitimin Süresi: Toplam 210 saat Eğitim ve Sertifika
 • Kredi Kartına: 12 Taksit imkânı
 • Alacağınız Belgeler: İster Dernek İsterseniz Devlet Üniversitesi Onaylı Sertifika verilecektir. Ayrıntılı bilgi İsteyiniz.
 • Eğitimi hemen satın alarak, eğitime hemen başlayabilirsiniz.
 • Eğitim Formatı: Teorik kısmı türkçe, Uygulamalı kısım ingilizce eğitim videolarından oluşmaktadır.
   

ÇOCUK YOGASI NEDİR?

Çocuk Yogası, Klasik Yoga duruşlarının çocuklar için uygun standartlara dönüştürülerek uygulandığı; eğlence, disiplin, kendine güven ve sorumluluk duygusuyla birleştiği, bireysel ve eşli egzersizlerden oluşan hareketler bütünüdür.  

ÇOCUK YOGASI EĞİTMEN  EĞİTİMİNİ KİMLER ALABİLİR?

Çocuk yogası eğitimine yoga ile ilgili herkes katılabilir.    

ÇOCUK YOGASI EĞİTİMİNİN İÇERİĞİ NEDİR?

 • Çocuk yogası nedir?
 • Çocuk yogasının hedefleri
 • Çocuk yogasının faydaları,
 • Çocuk yogasının yetişkin yogasından farkı,
 • Yogada dikkat edilecek hususlar,
 • Çocuk yogası dersine başlangıç nasıl yapılır?
 • Çocuk yogasında sınıf düzeni,
 • Yoga da dikkat süreleri,
 • Yoga pozlarının Çocuk Yogasında uygulama teknikleri
 • Yaş gruplarına göre yoga oyunları
 • Yoga pozları ile hikaye kurgulanması
 • Yoga ile duygu ifade etme çalışmaları
 • Çocuklara uygun nefes çalışmaları
 • Aile Yogası uygulamaları
 • Sınıf idaresi ve malzeme kullanımı
 • Çocuklara yoga sevgisi ve disiplini kazandırmanın yolları
 • Yoga dersi dışında yapılabilecek ve yogayı destekleyecek çalışmalar
  

ÇOCUK YOGASININ FAYDALARI NELERDİR?

Çocuk Yogası, çocuklardaki hayal gücünü, doğru nefes almalarını, esnekliklerini ve enerji dolu hallerini sürekli devam ettirmelerini sağlamaktadır. Çocuk Yogası, çocuklardaki hayal gücünü, doğru nefes almalarını, esnekliklerini ve enerji dolu hallerini sürekli devam ettirmelerini sağlamaktadır... Hayal güçlerini kullanmaları okuldaki öğrenme becerilerini geliştirir ve enerjilerini doğru yöne yöneltmelerini sağlar. Çocuk Yogası çocukların vücut yapılarının esnekliğinin korunmasına neden olur. Bununla birlikte, kasların kuvvetlenmesine, konsantrasyonun ve yaratıcılığın artmasına ve bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olabilir. Çocuk Yogasında eğlenceli yoga duruşlarının yanı sıra nefes çalışmaları, oyunlar, hikâyeler de yer almaktadır. Oyun ve hikâyelerin yer alması da, çocuğun kendine olan güveninin artmasını, olumlu düşünmeyi ve duyguların daha kolay ifade edilebilmesini sağlar.   Çocuk Yogası ile çocuklar eğlenirken, esneklik, güç, gevşeme ve konsantrasyon sağlanır.   ÇOCUK YOGASI İLE  NE AMAÇLANIR? Çocuk yogasındaki amacımız, her türlü derdimizde, sıkıntımızda, hastalığımızda ve sağlığımızda bize yardımcı olan bir öğreti, çalıştıkça bize mutluluk, sevinç, huzur veren, yaşadığımız bütün sıkıntıları diğer insanlara göre daha rahat atlatmamızı sağlayan, tamamen olumlu hayata hazırlayan en güzel çalışma olan yoganın yaygınlaşmasını sağlamaktır. Bu eğitimle birlikte kursiyerler çocuk yogası eğitmeni olabilecektir.   ÇOCUKLAR NEDEN YOGA YAPMALI? Çocuk Yogası'nda en önemli unsur; çocuğun rekabetsiz, kimseyle yarışmadığı bir ortamda bulunuyor olmasıdır. Yogada çocuğun mükemmel olması önemli değildir, katılım sağlaması önemlidir. Çocuklar yoga ortamında kendine güveni, ifade özgürlüğünü kazanmaktadır.    

ÇOCUK YOGASI EĞİTİMİNE KAYIT OLMAK İÇİN:

0322 458 0 458  - 0322234 9 234

0507 204 61 82  /  0507 204 61 83

      ÇOCUK YOGASI EĞİTİMİ SÜRESİ VE ŞEKLİ:                   Çocuk yogası  Eğitimi Sertifika Programı internet ortamında uzaktan eğitim imkânıyla verilmektedir. Çocuk Yogası eğitiminin eğitim süresi 3 aydır. Eğitime ait video ve dokumanlar uzaktan eğitim sistemine yüklenmiş olup, kursiyerler 7/24 istedikleri zaman sisteme girebilir ve istedikleri kadar izleyebilirler.  
Eğitimin formatı nedir?
Eğitim uzaktan eğitim formatında, kayıtlı modüller halinde sunulmaktadır.
Ne zaman kayıt yaptırabilirim?
 Hemen şimdi kayıt yaptırabilir ve derslere başlayabilirsiniz.
Derslerin belli saatleri var mıdır?
Hayır, dersleri istediğiniz gün ve saatte izleyebilirsiniz.
Dersleri izleme sınırı var mı?    
  Hayır, dersleri istediğiniz tekrarda izleyebilirsiniz.
Eğitimi belli süreden önce tamamlasam dahi sertifika için bekleyecek miyim?
Hayır dersleri tamamlayıp sınavı olduğunuz anda sertifika basım süreci başlatılacaktır.
Sertifika sınavına kaç kez girme hakkımız var?
Sertifika sınavına 3 kez girme hakkınız vardır. başarısız olursanız ücret almadan tekrar 3 sınav hakkı verilir.
Sınav formatı nedir?    
Çoktan seçmeli 4 seçenekli test formatındadır.
Sertifikam ne zaman elime ulaşır?
Sınavdan başarılı olduğunuz günden itibaren ortalama 15 gün içinde size ulaşır, bu süre anlaşmalı olduğumuz üniversiteye göre artmakta yada azalmaktadır.
Nasıl kayıt olurum?
Eğitimi satın alınız, satın alma işleminden sonra eğitim danışmanlarımız tarafınıza sistem giriş bilgilerinizi gönderecek ve eğitimini başlayacaktır.
Ödeme seçenekleri nedir?
Ödemeyi havale, EFT yada kredi kartı ile yapabilirsiniz.
Taksit İmkanı Var mı?
Eğitimi vade farklı 3-6-9 yada 12 taksit imkanı ile alabilirsiniz.
6/10 9754

Başvuru Formu