1. Anasayfa
 2. Oyun Terapisi Eğitimi ve Eğitim Metodları Sertifika Programı
   Oyun Terapisi Eğitimi ve Eğitim Metodları Sertifika Programı

Hepimiz çok iyi biliyoruz ki çocuklar oynamayı sever ve hatta yaşamlarının büyük bir kısmı onlar için oyundan ibarettir. Çünkü oyun, onların aslında kendilerini ifade etme şeklidir. Tüm duygularını oyunlar ile anlatmaya çalışır, anlamadığımız zaman da farklı tepkiler gösterebilirler.    Bizler de onların keyif aldığı şeylerden uzak tutmadan onları anlayarak gelişimine katkı sağlamayı neden düşünmüyoruz ? Belki de en iyi metod budur. Aslında oyun terapisi eğitimi tamamen bu amaçla yola çıkmış, bir çok uzman tarafından da kabul görmüş bir eğitim modelidir.     Bu eğitim modeli ile öğrendikleri yeni becerileri kendi hayatları ile birleştirerek hem öz güvenlerinin artmasına, hem de çocukların aile ve arkadaşlar ile yaşanan etkinliklerden daha fazla keyif almasına, bununla birlikte birçok ifade metodlarını deneyimlemesine yardımcı oluyoruz.   Çocuklar sorun ile karşılaştığında, hayal güçlerini kullanarak çözüm bulmaya çalıştıkları için, onlarla oyun oynayarak hayal kırıklıklarını yeniden canlandırmayı ve farklı şekillerde baş etme yollarını öğretiyoruz. 

OYUN TERAPİSİ NEDİR?

           Oyun, çocuğun kendini ifade etme yoludur.            Oyun, hayal ile gerçek arasında bir köprü, içsel dünyanın dışavurumu, çocuğu hayata hazırlanmasında bir nevi provadır.            Oyun terapisi ile uzmanlar çocukların duygularını, temel ihtiyaçlarını, sevgi ve nefretlerini,   saldırganlıklarını ve birçok davranışlarının altında yatan temel nedenleri öğrenilebilir, çocukların duygusal dünyalarına girilebilir, sorunlarına yardımcı olunabilir.   OYUN TERAPİSİ EĞİTİMİN AMACI NEDİR?              Oyun Terapisi ile ilgili teorik bilgi ve becerileri kazanmanın yanı sıra terapötik araç olarak oyun terapisi yöntemlerini kullanabilme ile ilgili bilgi ve becerileri kazanmaktır.              Oyun terapisi eğitim sürecinde katılımcılara oyun terapisinin terapotik bir araç olarak kullanılması hakkında temel bilgiler ve kuramsal yaklaşımlar aktarılmakta, uygulama becerilerini geliştirmek amacıyla oyun terapisi vaka çalışmalarına yer verilmektedir.   OYUN TERAPİSİ EĞİTİMİN SÜRESİ NE KADARDIR?:            Oyun terapisi eğitiminin sonunda 100 saatlik devlet üniversitesi onaylı oyun terapisi eğitimi sertifikası verilecektir. Oyun terapisi eğitiminde karma eğitim modeli benimsenmiştir.   OYUN TERAPİSİ EĞİTİMİNE KİMLER KATILABİLİR?  
 • Çocuk ve Ergen Psikiyatristleri ve Asistanları,
 • Psikologlar,
 • Psikolojik Danışmanlar,
 • Rehber Öğretmenler,
 • Sosyal Hizmet Uzmanları
 • Çocuk Gelişim Uzmanları,
 • Okul Öncesi / Anaokulu Öğretmenleri,
 • Özel Eğitim Uzmanları,
 • Aile Danışmanları,
 • Tıp ve Hemşirelik Mezunları
ve bu branşlarda eğitimine devam eden Lisans & Lisansüstü üniversite öğrencileri ile bu alanda çalışanlar eğitime katılabilirler.   OYUN TERAPİSİ EĞİTİMİNİN İSTİHDAM OLANAKLARI NELERDİR? Oyun Terapisi Mesleğin yeterliliklerini sağlayan bireyler;
 • Özel eğitim merkezleri
 • Anaokulları ve kreşler
 • Özel danışmanlık merkezleri
 • Hastaneler vb. yerlerde çalışabilirler.
 

OYUN TERAPİSİ EĞİTİMİ HAKKINDA

AYRINTILI BİLGİ ALMAK VE KAYIT OLMAK İÇİN:

03224580458 – 05072046182

03222349234 - 05072046183

Eğitimin formatı nedir?
Eğitim uzaktan eğitim formatında, kayıtlı modüller halinde sunulmaktadır.
Ne zaman kayıt yaptırabilirim?
 Hemen şimdi kayıt yaptırabilir ve derslere başlayabilirsiniz.
Derslerin belli saatleri var mıdır?
Hayır, dersleri istediğiniz gün ve saatte izleyebilirsiniz.
Dersleri izleme sınırı var mı?    
  Hayır, dersleri istediğiniz tekrarda izleyebilirsiniz.
Eğitimi belli süreden önce tamamlasam dahi sertifika için bekleyecek miyim?
Hayır dersleri tamamlayıp sınavı olduğunuz anda sertifika basım süreci başlatılacaktır.
Sertifika sınavına kaç kez girme hakkımız var?
Sertifika sınavına 3 kez girme hakkınız vardır. başarısız olursanız ücret almadan tekrar 3 sınav hakkı verilir.
Sınav formatı nedir?    
Çoktan seçmeli 4 seçenekli test formatındadır.
Sertifikam ne zaman elime ulaşır?
Sınavdan başarılı olduğunuz günden itibaren ortalama 15 gün içinde size ulaşır, bu süre anlaşmalı olduğumuz üniversiteye göre artmakta yada azalmaktadır.
Nasıl kayıt olurum?
Eğitimi satın alınız, satın alma işleminden sonra eğitim danışmanlarımız tarafınıza sistem giriş bilgilerinizi gönderecek ve eğitimini başlayacaktır.
Ödeme seçenekleri nedir?
Ödemeyi havale, EFT yada kredi kartı ile yapabilirsiniz.
Taksit İmkanı Var mı?
Eğitimi vade farklı 3-6-9 yada 12 taksit imkanı ile alabilirsiniz.
7/10 4536

Başvuru Formu