1. Anasayfa
  2. Zeka ve Akıl Oyunları Sertifikalı Kurs Programı Eğitimi
Zeka ve Akıl Oyunları Sertifikalı Kurs Programı Eğitimi

  Zeka oyunları ve Akıl Oyunları Sertifikalı Kurs Programı Eğitimi son yıllarda çok talep gören sertifikalı eğitim programlarından biri olarak öne çıkmaktadır. Akıl ve zeka oyunları sertifikalı eğitim programının içinde 75 kadar zeka oyunu öğretilmektedir. Kurumumuz son 7 yıldır bu alana hizmet veren etkin kurumların en başında gelmektedir. piyasaya eğitim hizmeti sununan kurumların neredeyse tamamına video eğitimleri oluşturup dağıtan kurum olma özelliği taşımaktadır. sizde eğitimlerinizi kurumumuzdan güvenli ödeme alt yapısı ile satın alabilir, eğitime hemen başlayabilirsiniz. eğitim sonunda yapılacak sınavdan başarılı olursanız sertifikanız adresinize kargo ile gönderilir. Kurumumuzun diğer eğitim programları hakkında bilgi almak isterseniz diğer e-ticaret sayfalarımızı inceleyebilirsiniz.   Akıl ve zeka oyunları eğitici eğitimi içeriğinde; Akıl oyunları, İşlem oyunları, Strateji oyunları, Su doku ve turevleri, Karma akıl ve zeka oyunları, Sözcük ve mantık oyunları, Mekanik oyunlar ana başlıkları altında 70 yakın akıl ve zeka oyunu öğreneksiniz.     Akıl ve zeka oyunları sertifikanızı aldıktan sonra;
  1. Tüm Eğitim Kademelerinde Hayat Boyu Öğrenme Üzerinden Okullar Hayat Bulsun Projesi Kapsamında egzersiz açabilirsiniz.
  2. İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Üzerinden Egzersiz Açabilirsiniz.
  3. 6.7. ve 8. sınıflarda Akıl ve Zeka Oyunları yada Satranç  Seçmeli Dersine Öğretmen Olarak Katılabilirsiniz.
  4. Akıl- Zeka Oyunları KulübüKurabilirsiniz.
  5. Özel Kurum ve Kuruluşlarda Eğitim Verebilirsiniz.
  6. Anaokulu, Kreş, Kolej, Zeka Kulübü, Özel Okul ve Benzeri Kurumlarda akıl ve zeka oyunları Eğiticisi Olarak Görev Alabilir, Zeka Oyun Merkezi Açabilirsiniz.
  7. Kendinize ait akıl zeka oyunları kursuaçabilirsiniz.
  8. Halk eğitim merkezi üzerinde akıl-zeka oyunları kursuaçabilirsiniz.
  9. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI TALİM TERBİYE KURULUNCA KABUL EDİLEN 163 SAYILI KARAR VE 13,09,2012 TARİHLİ MÜFREDAT GEREĞİ EĞİTİMLER VERİLMEKTEDİR.
    Akıl ve Zeka Oyunları eğitimi; çocukların ve yetişkinlerin strateji geliştirme, planlama, mantık yürütme-mantıksal bütünleme, görsel-uzamsal düşünme, sıradışı düşünme, dikkat- konsantrasyonhafıza ve bellek alanlarında gelişimini sağlayan, aynı zamanda; ileriyi görme, planlama ve sabır, sebat, kararlılık, karar verme, yenilgiyi hazmetme, rekabet gibi tutum ve davranışları geliştiren, kinestetik alanda uygulamaya imkan sağlayan bir akıl ve zeka oyunları atölyesidir. Bu nedenle akıl ve zeka oyunları eğitiminde çocuklarda bu gelişimi sağlayacak olan akıl ve zeka oyunları eğiticisi yada akıl ve zeka oyunları uygulayıcısı olacak eğitmen-öğretmenlerin, çocuklarda oyunun önemi, geliştirdiği alanlara göre zeka oyunları konularında teorik ve uygulamalı eğitimlerle beraber, raporlama ve uygulama prensiplerine hakim olmaları hedeflenmektedir.   Eğitimlerde zekâ ve akıl oyunlarının uygulamasında zenginlik katacak sıra dışı düşünme becerisi etkinliklerine de yer verilecek ve örnek etkinlikler paylaşılacaktır.    

 Akıl ve Zeka Oyunları Eğitimi Okullarda Egzersiz Olarak Nasıl Açılır?

  MEB'de egzersiz açabilmek için ilçenizin yada ilinizin Milli eğitim Müdürlüğünce yapılacak duyurularının dikkatlice takip ediniz. Direk egzersiz açılabilen bölümler 2010/49 sayılı genelgede yayımlanmış olup, ayrıca il ve ilçe müdürlüklerinin insiyatifi ile 2010/49 sayılı genelgede yer almayan bazı konularda da egzersiz açabilirsiniz. Örneğin akıl zeka oyunları, hızlı okuma kursu, diksiyon kursu gibi.   Müfredata böyle bir dersi koymak ya da materyalleri temin etmek, dersin amacına uygun işlenebilmesi için yeterli olmayacaktır. Akıl ve Zeka oyunları dersinde kullanılabilecek onlarca materyalin hangi zaman dilimlerinde ne kadar süreyle hangi amaçlarla ve ne şekilde kullanılacağı konusunda öğretmenlerin eğitilmesi zaruridir. KARİYER AKADEMİ ADANA 'nın alanında uzman, sertifikasyon sahibi uzman Öğretmenleri kanalıyla düzenleyeceği SERTİFİKALI "Zeka ve Akıl Oyunları Eğitmeni" kursları alandaki ihtiyaca cevap verecektir. Sertifikalı bu eğitimlerin sonucunda öğretmenlerimiz zeka ve akıl oyunları konusunda uzmanlaşacak ve öğrencilerin dersten en üst düzeyde istifade edebilmesi konusunda profesyonel çalışma yürütebilecektir.   Akıl ve Zeka Oyunları dersinin uzun vadede çocukların diğer derslerine de olumlu manada ciddi katkıları olacağını düşünüyoruz. Akıl ve zeka oyunları dersi iyi planlandığı ve okullarımızda sağlıklı şekilde işlenebildiği takdirde bu akıl ve zeka oyunları dersi sayesinde öğrencilerimizin, bilgisayar ve televizyon bağımlılığı probleminin de azalacağına gönülden inanıyoruz.   Zeka oyunları Eğitici Eğitimi Akıl Zeka Oyunları egzersizi örnek eğitim dışı egzersiz planı için tıklayınız.   AKIL ZEKA OYUNLARI EĞİTİMİ SERTİFİKASI İLE MEB'DE SERTİFİKA İLE EGZERSİZ AÇILABİLİR Mİ?     Kamu Kurum ve Kuruluşlarınca açılan sertifika programlarına katılan Zeka oyunları eğitici eğitimi (MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI HALK EĞİTİM MERKEZİ ONAYLI Veriyoruz), yada ulusal veya uluslar arası spor müsabakalarında sporcu, hakem, antrenör olarak katıldıklarını belgeleyen diğer alan öğretmenleri tarafından da yürütülebilir. Tarafımızdan verilen MEB onaylı sertifika ile egzersiz açabilirsiniz.          Zeka oyunları eğitici eğitimi Akıl Zeka OyunlarıSatranç Eğitmenliği ve Yaratıcı Drama Eğitimi ile ilgili başvurunuzu yapın, kursu nasıl açacağınız ile ilgili sizi bilgilendirelim. Egzersiz: Öğrencilerin boş zamanlarını değerlendirmeleri için yapılan eğitim faaliyetlerinin tamamına denir.  

      AKIL VE ZEKA OYUNLARI EĞİTİMİNE KAYIT OLMAK İÇİN:

  0322 458 0 458  - 0322234 9 234

   0507 204 61 82  /  0507 204 61 83

8/10 3251

Başvuru Formu